"Канарчетата" полетяха и шокираха Арсенал

Закъсалият тим на Норич поднесе най-голямата изненада в съботния ден от Премиър лийг и победи с 1:0 устремения към челните места Арсенал.

В късен мач от програмата на 8-ия кръг на "Керъл Роуд" единственото попадение отбеляза Грант Холт, който донесе така ценния успех на "канарчетата", които от началото на сезона нямаха победа.

Загубата в срещата беше втора за възпитаниците на Арсен Венгер, които се отдалечиха доста от първото място. Лондончани заемат 9-а позиция с 12 точки и са на цели 10 от лидера Челси. Норич пък успя да се измъкне от зоната на изпадащите и вече е на 15-а позиция с 6 точки.

Още в 3-ата минута Джон Рууди изчисти слабо и подари топката на Жервиньо, който веднага подаде към Подолски, но преди немецът да има възможност да се разпише Мартин успя да избие от краката му.

Минута по-късно Жиру и Сантош комбинираха чудесно по лявото крило и последва центриране към Подолкси, който този път успя да стреля, но топката мина на сантиметри от страничната греда.

Противно на показаното до момента на терена в 20-ата минута Норич успя да стигне до попадение, след като Тетей стрелял силно по земята, Маноне успя да спаси, но Холт стигна до топката и я вкара покрай вратаря. Футболистите на Арсенал искаха да бъде отсъдена засада, но повторенията показаха, че за такава не може да става дума.

Това разколеба футболистите на Арсен Венгер, които до края на полувремето можеха да получат още голове. Първо Маноне подари топката на Холт, който подаде в наказателното поле, но там нямаше нито един футболист и опасността премина. В 34-ата минута пък Търнър можеше да реализира с глава, но от близко разстояние прати топката в аут.

През втората част Арсенал се хвърли в атаки, но липсата на креативност в предни позиции не позволяваше на "топчиите" да се противопоставят на солидната защита на домакините. Единствените положения се откриха пред Касорла и Артета, които стреляха отдалеч, но Руди се намеси чудесно.

Норич пък пропусна да отбележи втори гол, след като Джонсън и Холт пропуснаха изключителни положения, като Маноне се намеси решително, когато Холт остана сам срещу него.

В заключителните 10 минути "артилеристите" обсадиха вратата на Джон Руди, като Касорла пропусна да отбележи, а страхотна атака на Жервиньо не завърши с гол, след като защитниците със сетни услия успяха да спрат бързото крили на Арсенал.