ПСЖ се издъни у дома срещу Андерлехт (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен допусна домакинска издънка в Шампионската лига и не успя да победи аутсайдера в група C на надпреварата Андерлехт.

Двубоят завърши 1:1, а попаденията паднаха в рамките само на две минути. В 68-а гостите поведоха с гол на Деми де Зеув, но само след 120 секунди Златан Ибрахимович изравни, с което всъщност оформи и крайния резултат.

Андерлехт пък доигра срещата с 10 души, след като 8 минути преди края на редовното време за втори жълт картон бе отстранен Саша Кийстан.

Въпреки пропуснатата победа ПСЖ продължава твърдо да оглавява група С с актив от вече 10 точки. В другия двубой Олимпиакос победи Бенфика като домакин с 1:0 и това изведе гърците еднолично на второто място, на три пункта зад парижани.

Андерлехт пък се сдоби с първата точка и е на три зад Бенфика, което връща белгийците в битката за третото място.

ПСЖ започна мача доста настървено и след само пет минути игра Лавеци не успя да намери рамките на вратата след хубаво центриране от пряк свободен удар на Лукас Моура.

Гостите обаче показаха непримиренчески дух, въпреки че у дома загубиха от същия съперник с унизителното 0:5. В 26-а минута Александър Митрович бе близо до гол, но топката мина над вратата.

В края на полувремето Андерлехт не само се окопити, но и организира няколко хубави атаки. Попадения обаче не паднаха.

През втората част отново ПСЖ започна по-напористо и в 55-а минута Ибрахимивич пропусна да открие резултата след силен шут от дистанция.

Белгийският състав нанесе своя удар в 68-та минута, когато Кийстан асистира на Деми де Зеув на точката за дузпа и последният неутрализира Салваторе Сиригу за 0:1. Това бе и първи гол за тима в тазгодишното издание на надпреварата.

Парижани веднага се съвзеха от шока и в 70-а минута Ибрахимович изравни. Той получи топката от Блейс Матюиди и първо нацели греда, но поправи грешката си и все пак се разписа - 1:1.

В 82-а минута Кийстан от състава на гостите видя за втори път картона с жълт цвят и напусна игра, но въпреки това домакините не успяха да се възползват от численото си предимство и да стигнат до победата.