В мач от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионската лига  гръцкият шампион Олимпиакос направи важна крачка към класирането на осминафиналите, след като успя да победи у дома португалския  Бенфика с минималното 1:0.

Попадението беше дело на Константин Манолас в 13-ата минута. Той вката топката в мрежата на гостите след центриране от корнер на Хосе Холебас.

Голът във врата на Бенфика беше под номер 400, който те допускат в европейските клубни турнири.

След попадението на домакините Бенфика заигра много силно и до края на полувремето стигна до някои много опасни атаки, но гол не падна.

След почивката португалският отбор направи всичко по силите си да отбележи гол, но окрилени от препълнените трибуни и невероятните спасявания на своя вратар, Олимпиакос запази врата си суха и успя да спечели двубоя.

По този начин „орлите” от Лисабон трябваше да се примирят с поражението, което ги остави на третото място в група С с актив от 4 точки.

С постигнатата победа Олимпиакос събра 7 точки и е еднолично на второ място зад лидера Пари Сен Жермен.

Френският шампион направи равенство 1:1 в домакинството си на Андерлехт в другия мач от групата.