Вратар избави Леверкузен в Донецк

Вратарят на Байер (Леверкузен) Бернд Лено се превърна в герой за тима си с блестящите си изяви, с които осигури равенство 0:0 на терена на Шахтьор в Донецк.

Двубоят от 4-ия кръг на груповата фаза на Шампионската лига предложи много емоции, но домакините останаха по-разочарованият от двата съперника. Резултатът е позитивен за Леверкузен, защото те остават на втора позиция в класирането на Група А.

Лидер в тази компания е английският шампион Манчестър Юнайтед, който по същото време днес също завърши наравно 0:0 като гост на Реал Сосиедад. „Червените дяволи“ имат 8 точки, а Леверкузен ги следва плътно със 7 при оставащи два мача до края.

Шахтьор изпусна победата днес и остава на 3-то място с 5 пункта, докато Реал Сосиедад спечели първата точка в актива си, но вероятно няма да успее да се пребори дори за участие в елиминациите на Лига Европа.

Вратарят на Леверкузен Бернд Лено трябваше да се намесва решително цели 6 пъти през първото полувреме, а след почивката също се отчете с няколко акробатични намеси, за да съхрани нулевото реми.