ПСЖ прегази Лил и завърза борбата за третото място

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен записа 26-а победа от началото на сезона в Лига 1, след като тази вечер столичани спечелиха с 3:1 визитата си на Лил в среща от предпоследния 37-и кръг на шампионата.

За гостите двубоят срещу "песовете" бе напълно без значение, но не така стояха нещата за Лил.

Поражението на домакините означава, че Сен Етиен запазва шансове да измести Лил от третото място в крайното класиране, даващо право на участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Лил остава на трета позиция с актив от 68 точки, но четвъртият Сен Етиен събра 66 след днешната си победа с 3:1 като гост на Нант. Така всичко ще се реши в последния 38-и кръг, когато Лил ще гостува на Лориен, докато Сен Етиен домакинства на пълния аутсайдер в Лига 1 Аячо.

ПСЖ пък събра 86 пункта - със седем повече от втория Монако на Димитър Бербатов, като столичани достигнаха и границата от 80 реализирани попадения в Лига 1 през кампанията.

Златан Ибрахимович се завърна в титулярния състав на ПСЖ след възстановяването си от контузия, но шведският таран не успя да се разпише във вратата на Винсент Ениеама. Това обаче сториха Маркиньос, Лукаш Моура и Блейс Матуиди, които дадоха аванс от три чисти гола в полза на ПСЖ.

Крайното 1:3 бе оформено в последната минута на редовното време, когато резервата Жонатан Делаплас отбеляза почетен гол за "песовете".