Бербатов извън групата при успех на Монако

Отборът на Монако постигна успех с 2:1 при гостуването на Валансиен в мач от предпоследния 37-и кръг на френската Лига 1, а българският нападател на "монегаските" Димитър Бербатов така и не попадна в групата на тима.

Това обаче бе донякъде очаквано, имайки предвид, че италианският наставник на Монако Клаудио Раниери бе обявил намерението си да даде шансове на играчи, които по-рядко са играли от началото на сезона.

Последните два мача за Монако в Лига 1 са съвсем без значение, като тимът от Княжеството със сигурност завършва на второ място в крайното класиране.

С днешния си успех "монегаските" събраха актив от 79 точки - със седем по-малко от шампиона ПСЖ, докато Валансиен вече бе загубил мястото си в елита.

Валери Жермен изведе гостите напред пет минути преди почивката, като при резултат 0:1 приключи и първата част на срещата.

В 70' Тонго Думбиа изравни за Валансиен, но само три минути преди края Набил Дирар донесе три точки на Монако с победно попадение във вратата на домакините.