Леванте властва във Валенсия за първи път

Леванте победи Валенсия с 2:0 и кръг преди края на Примера дивисион е пред градския си съперник в класирането, което се случва за пръв път в историята.

Резервите Анхел Родригес в 70-а и Андреас Иваншиц в 81-а минута донесоха победата на Леванте. В 88-а минута Педро Лопес от тима на домакините получи червен картон. Леванте е на осмо място в класирането с 48 точки, с две повече от Валенсия.

Двата мача започнаха с минута мълчание заради петте деца от юношески футболен отбор, които загинала при катастрофа в петък. Атлетико (Мадрид) може да спечели титлата още тази вечер, ако победи Малага, а Барселона не спечели срещу Елче.

В противен случай титлата ще бъде решена в последния кръг, когато на "Ноу Камп" Барселона е домакин на Атлетико, припомня БТА.