ПСЖ на крачка от финал във Франция

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен е на крачка от първи финал под ръководството на новия наставник Лоран Блан.

Днес парижани спечелиха с 3:1 визитата на Бордо и се класираха за 1/2-финалите на турнира за Купата на Лигата.

Върналият се от Цюрих Златан Ибрахимович не успя да се разпише в срещата, но отличен мач за гостите направи Хавиер Пасторе. Аржентинецът отбеляза за 0:1 в края на първата част, като бе с водеща роля и за втория гол на ПСЖ.

Преди това в 48' Биого-Поко възстанови равенството за Бордо, но шампионите нанесоха двоен удар в последните минути на срещата.

В 86' Адриен Рабио изведе ПСЖ напред, а две минути по-късно Блейз Матуиди сложи точка на спора, бележейки за 1:3.

Златан Ибрахимович, който вчера спечели наградата на ФИФА "Пушкаш" за най-красив гол, стартира като титуляр за парижани. Шведът остана на терена само до почивката, когато бе заменен от най-скъпия футболист в историята на ПСЖ Единсон Кавани.

Другият по-интересен мач от 1/4-финалите на Купата на Лигата е сблъсъкът между Олимпик Лион и Олимпик Марсилия на "Стад Жерлан". Двубоят ще бъде изигран утре вечер.