Лацио е на четвъртфинал след драма срещу Парма

Носителят на Купата на Италия Лацио се класира за четвъртфиналите в надпреварата през този сезон, след като се наложи по драматичен начин над Парма с 2:1.

Героят за римските "орли" тази вечер се наричаше Браян Переа, който отбеляза и двете попадения. Той откри резултата в 25-та минута, възползвайки се от не добра изява на вратаря на Парма Павол Бажза, а в продължението на двубоя отново се оказа на точното място, за да донесе класирането на своя тим. Преди това в 42-та минута Джонатан Бибиани бе изравнил.

Първото предостави по-интересни ситуации пред двете врати, докато през втората част двата тима заложиха на сигурността. Парма все пак пропусна две чисти положения пред вратата на столичани, но грешка в отбраната на "дуковете" им коства поражението, което ги изхвърли от турнира.

Наставникът на Лацио Едуардо Рея направи цели девет промени в сравнение със съства, който постигна нулево равенство в гостуването си на Болоня през уикенда. Единствените двама, които започнаха титуляри и тази вечер бяха вратарят Етрит Бериша и бразилският плеймейкър Фелипе Андерсон. Цялата защитна четворка бе заменена, а с капитанската лента излезе Стефан Раду. Атаката на "бианкочелестите" поведе Брайън Переа.

Не така стояха нещата в състава на Роберто Донадони, който не изненада с нищо. Така атаката на "дуковете" на "Стадио Олимпико" поведоха Джонатан Бибиани, Антонио Касано и Никола Сансоне.

4057723

Домакините стартираха добре и още във втората минута Стефан Раду отклони топката с глава, но Браян Переа не успя да я засече във врата и се сблъска стражът на Парма Павол Бажза.

Последваха два опасни удара към вратата на Лацио, дели на Сансоне и Пароло, които обаче не донесоха успех на гостите.

В 15-та минута Ожени Онази намери Балде Кейта с хитро подаване, но младокът бе изпреварен от Базжа. 10 минути по-късно Онази бе изведен с чудесно подаване на отлична позиция за стрелба. Ударът му бе отразен от стражът на Парма, но Переа бе на правилното място и от няколко метра необезпокояван прати топката в мрежата за 1:0.

Парма отвърна с хубав пробив и диагонален шут на Марко Пароло, който мина на сантиметри от далечната греда. В 42-та минута обаче Джонатан Бибиани изравни резултата.

4057721

Втората част започна с пропуск на "дуковете", след като Валтер Гаргано не успя да оползотвори качествено центриране на Антонио Касано и стреля над вратата.

С изтичането на времето обаче двата тима намалиха оборотите и започнаха да търсят повече сигурността. В 69-та минута Парма пропусна още една отлична възможност. Масимо Гоби центрира по земя успоредно на голлинията, топката премина през куп от играчи в светло синьо и стигна до Сансоне, който вместо да отбележи би точно в обсега на Етрит Бериша и вратарят спаси.

Този пропуск се оказа фатален за гостите, защото в първата минута на даденото от съдията продължение Переа се оказа непокрит в наказателното поле на Парма при едно центриране отдясно на Антонио Кандрева и се възползва от грешката на противниковите бранители, за да донесе ценния успех на Лацио.