Без Бербатов Фулъм се класира напред за ФА Къп

Отборът на Фулъм се класира за 4-ия кръг на ФА Къп, след като днес "котиджърс" спечелиха с 3:0 преиграването с Норич пред собствена публика в Лондон.

Българският таран на домакините Димитър Бербатов не взе участие в срещата, като българинът бе съхранен за предстоящото гостуване на Арсенал в Премиършип. Капитанът Скот Паркър, Адел Таарабт, Клинт Демпси и Йон-Арне Рийзе също получиха почивка преди сблъсъка на "Емиратс" след няколко дни.

И без водещите си фигури обаче отборът на Рене Мюленстийн успя да откаже "канарчетата".

Още до почивката Фулъм дръпна с два гола аванс, като първо Дарън Бент откри в 16', а Ашкан Дежага удвои четири минути преди полувремето.

И през втората част отборът на Норич така и не успя да стигне до попадение във вратата на Маартен Стекеленбург, докато домакините дори затвърдиха успеха си.

Крайното 3:0 бе оформено в 68', когато се разписа и Стийв Сидуел. Полузащитникът засече центриране на Саша Ритер на далечната греда и съвсем отказа възпитаниците на Крис Хютън, правейки резултата класически.