ПСЖ е на осминафинал след драма срещу Олимпиакос

Пари Сен Жермен победи Олимпиакос с 2:1 в двубой с драматичен завършек и си осигури класиране на осминафиналите на Шампионската лига.

Парижани се нуждаеха от само една точка, за да преодолеят груповата фаза, но с попадения на Златан Ибрахимович в 7-а и Единсон Кавани в 90-а минута взеха трите пункта. Между двете попадения на парижани Костас Манолас успя да изравни в 81-а минута, но това попадение се оказа недостатъчно за поне частичен успех на гърците.

ПСЖ бе по-добрият тим през по-голямата част от двубоя, въпреки че почти цяло полувреме игра с човек по-малко, след като Марко Верати бе изгонен в самото начало на втората част.

Гърците изравниха играта, когато останаха 11 срещу 10, но не успяха да спрат Кавани и Ибрахимович. Шведът изигра своя мач номер 100 в Шампионската лига, а попадението му беше 39-о в тези двубои.

Така ПСЖ събра актив от 13 точки и е недостижим на първото място в групата. Олимпиакос остана със 7 пункта и дели второто място с Бенфика. Португалците надвиха Андерлехт с 3:2 като гост в другия двубой от групата, в който победният гол отново падна в последната минута. Така кой измежду Олимпиакос и Бенфика ще продължи напред ще стане ясно след две седмици.

4048025

В състава на ПСЖ се завърнаха Единсон Кавани, Максуел и Грегъри ван дер Вил, които получиха почивка при победата с 3:0 над Реймс през уикенда. В центъра на отбраната Лоран Блан избра Алекс да партнира на Тиаго Силва, а Маркиньос остана на пейката. В атака действаше пък познатото трио Кавани, Лавеци и Ибрахимович.

В единайсеторката на Мичел място намери Димитрис Сиовас, който имаше контузия в коляното. На дясното крило пък, където традиционно се изявява Гаетан Бонг, започна Хосе Холебас. Атаката на гърците поведе голямата им звезда Костас Митроглу, а Хавиер Савиола остана на резервната скамейка

4048030

Очаквано двубоят започна със домакински натиск на ПСЖ и той даде резултат още в 7-а минута. Грегъри ван дер Вийл получи топката по дясното крило и центрира по земя в наказателното поле, където Златан Ибрахимович изпревари стража на гърците Роберто и от няколко метра реализира за 1:0. Това бе осми гол за шведския нападател в Шампионската лига през този сезон.

Гостите пробваха да отговорят и в 12-а минута създадоха първото си сериозно положение. Дошлият под наем от Арсенал Джоел Кембъл намери с дълъг пас Митроглу в наказателното поле, който пробва шут от движение, но Салваторе Сиригу не трепна и спаси вратата си.

През първото полувреме обаче тимът на Лоран Блан видимо бе по-добрият на терена. Тиаго Мота и Марко Верати тотално овладяха центъра на терена, а Езекиел Лавези и Единсон Кавани причиняваха много главоболия на защитата на Олимпиакос.

4048029

В 30-а минута домакините имаха хубава възможност да покачат на 2:0. Максуел и Матюиди комбинираха добре, бразилецът центрира опасно в пеналтерията, но никой не успя да засече топката в мрежата.

Десет минути по-късно Марко Верати пусна към Кавани, уругваецът напредна по десния фланг и стреля от границата на наказателното поле, но Роберто показа класа и запази резултата непроменен.

Второто полувреме обаче не започна така добре за парижани. Не бяха изминали и 60 секунди от подновяването на играта и Верати получи втори жълт картон за задържане на противник и напусна терена.

С човек повече на терена тимът от Пирея получи повече възможности в атака, но и домакините не спряха да търсят ново попадение. В 51-а минута Златан Ибрахимович стреля от над 40 метра, но Роберто внимаваше

След около час игра пък първо шведът, а веднага след това и Кавани имаха шанса да се разпишат, но пропуснаха.

4048028

Въпреки опита за преса от страна на Олимпиакос по-опасните положения продължаваха да бъдат пред тяхната врата. В 72-а минута резервата Адриен Рабио се освободи и стреля от 30-тина метра, но отново Роберто се оказа непреодолима стена.

Все пак в 81-а минута футболистите на Мичел успяха да изравнят. Костас Манилас засече топката с глава след центриране от коренер, а Алехандро Домингес се опита да направи добавка. Сиригу успя да избие, но право в Манолас, който прати кълбото в мрежата му за 1:1.

И точно когато срещата отиваше към донякъде несправедливо равенство Брилянтен пас на Рабио в последната минута на редовното време изведе Кавани зад защитата на гостите. Уругваецът дръпна, озова се очи в очи с Роберто и не трепна, преодолявайки го за крайното 2:1.