Отлично шоу на Сити остави интригата за Мюнхен

Манчестър Сити запази шанса си за първото място в група “D”, след като тази вечер записа много трудна победа с 4:2 като домакин на Виктория (Пилзен) в предпоследен двубой от груповата фаза.

Началото беше трудно за Сити, които пропуснаха много положения, но от дузпа в 33' Агуеро откри. До края на полувремето обаче Хорава успя да изравни с кинжален удар.

Втората част бе изключително атрактивна, след като Самир Насри успя отново да се разпише в 65' за “гражданите“, но Текъл само 3 по-късно успя отново да изравни. Влизането на Алваро Негредо обаче се оказа решаващо, като напдателят засече подаване на Джеко в 78', а босненецът сам вкара минута преди края за 4:2.

Така Манчестър Сити има 12 точки и при убедителна победа в Мюнхен срещу Байерн може да се окаже изненадващо на първо място. В същото време официално Пелегрини е първият треньор, класирал отбора напред към елиминациите в турнира. Преди него Манчини се провали на два пъти в груповата фаза. Виктория пък ще се бори за Лига Европа при домакинския си мач срещу ЦСКА, като е необходима задължителна победа.

4048056

От самото начало небесно-сините установиха страхотен натиск, а Хави Гарсия изпусна да даде аванса още в 4'. Само три минути по-късно двойно подаване между Насри и Фернандиньо завърши с прекрасен удар на френския национал, но топката срещна гредата.

В следващите минути и Серхио Агуеро почна да изнервя домакинската публика с няколко пропуска, но все пак в 32' се стигна до дузпа за домакините. Зад топката застана аржентинецът, който изпълни хладнокръвно и с 16-ия си гол за сезона откри резултата.

В края на полувремето гостите се активизираха, докато “гражданите“ решиха, че са си свършили работата и логично се стигна до изравняване. Страхотна контраатака в 43' завърши с подаване към Хорава, който с премерен удар разстреля Харт – 1:1 на полувремето.

4048059

През второто полувреме феновете на “Етихад“ се нагледаха на много интересни положения и цели 4 гола. Насри успя да се разпише в 65', когато засече отлично центриране на Навас, но веднага след него Текъл се разписа за 2:2, а Джо Харт се намеси решително малко след това, като не позволи на Виктория да вземе изненадващ аванс.

След натиск в 78' Навас намери пространство и подаде отлично към Джеко, който опита удар, но се получи отлична асистенция за резервата Негредо, който вкара на празна врата за 3:2. Милнър пък намери Джеко в наказателното поле минути преди края, а нападателят с глава реализира сам за 4:2.