Феноменален Видал спаси евросезона на Ювентус

Италианският шампион Ювентус беше спасен от вездесъщия Артуро Видал, който запази надеждите на отбора за европейска слава през този сезон жива.

Чилийският национал собственоръчно спаси "старата госпожа" от издънка срещу Копенхаген и донесе победата с 3:1 на своя тим, даваща отличен шанс на Ювентус да продължи напред като втори отбор в групата.

Видал откри резултата от дузпа през първото полувреме, но след грешка в защитата на Юве в началото на втората част Мелберг изравни. Същият обаче подари втора дузпа на домакините, реализирана от Видал.

4048066

Халфът обаче вкара и от игра, с което реши всичко в срещата в 63', възползвайки се от пас на Пол Погба.

Това беше първи хеттрик на Видал след трансфера му в отбора от Торино, а Ювентус е фаворит за класиране напред, събирайки 6 точки - две повече от Галатасарай и Копенхаген, но цели 7 зад Реал Мадрид. Класирането обаче никак не е сигурно, тъй като в последния кръг Юве гостува на Галатасарай.

Ювентус от самото начало натисна, но трудно стигаше до положения пред вратата на добре защитаващия се гост. Въпреки това натискът даде резултат малко след средата на полувремето, като в 27' Якубсен игра с ръка в наказателното поле.

4048068

Съдията логично отсъди дузпа, а традиционният изпълнител Артуро Видал успя да се разпише без особен проблем – 1:0 за домакините.

Всичко по-интересно се случи след почивката, когато Олаф Мелберг шокира домакините и след ужасяваща грешка на Киелини и Бонучи успя да се разпише при наглед лесна за домакините ситуация – 1:1.

Кошмарът от Дания беше на път да се повтори, но Мелберг от герой се превърна в грешник, след като повали Йоренте в наказателното поле. Отново Видал се нагърби с отговорността в 60' и не сгреши – 2:1.

Всичко в двубоя беше решено само 3 минути по-късно, когато след центриране на Погба Видал успя да насочи топката с глава в обратния на вратаря ъгъл и оформи своя хеттрик в двубоя – 3:1.