ПСВ разби Хееренвеен, Твенте загуби от Фейенорд

ПСВ Айндховен победи убедително с 5:1 гостуващия тим на Хееренвеен в мач от 26-тия кръг на Холандското първенство. Срещата бе дебют в Ередивизи за Филип Коку начело на „филипсите".

Станислав Манолев не игра за домакините, защото изтърпява наказание заради червен картон, получен при загубата от НАК Бреда като гост миналата седмица.

ПСВ бе по-добрият от двата тима на терена и заслужено се поздрави с победата. Попаденията за „филипсите" вкараха Ола Тойвонен в 5-тата, Орландо Енгелаар в 72-та, Мемфис Депай в 86-тата, а Дрийс Мартенс добави два гола в 57-та и 75-тата минута на срещата. Футболистите на Хееренвеен бяха изравнили резултата след автогол на Ерик Пиетерс в 51-та минута.

Победата е първа за ПСВ след две поредни поражения, от Твенте и НАК, които отдалечиха тима от първото място в класирането и доведоха до уволнението на Фред Рутен.

С трите точки футболистите на Филип Коку вече имат актив от 51 точки и изместиха Твенте от третото място. Тимът от Еншеде обаче има и мач по-малко.

Така ПСВ се върна в борбата за титлата и е само на точка от лидерите Аякс и АЗ Алкмаар. АЗ обаче също е с мач по-малко.

Хееренвеен пък записа поражение след пет поредни мача без загуба и дели четвъртото място с Фейенорд и Твенте. Трите отбора са с актив от по 48 точки.

В другото дерби на 26-тия кръг на Ередивизи се срещнаха именно Фейенорд и Твенте. Грандът от Ротердам победи като гост в Еншеде с 1:0. За домакините не игра стражът на българския национален отбор Николай Михайлов, който лекува контузия.

Попаденията в срещата отбелязаха Нилс Рьозелер пет минути след началото на второто полувреме и Секу Сисе в 86-тата минута, а футболистите на Стийв МакЛарън така и не намериха път към вратата на Ервин Мулдер.

Поражението е второ поредно в Холандия за Твенте и коства на отбора третото място. Фейенорд пък записа втора победа в последните си три мача.