Юнайтед дръпна с 4 точки пред Сити, Бербатов отново забравен (видео)

Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед дръпна с 4 точки пред втория Манчестър Сити в борбата за титлата, след като днес "червените дяволи" постигнаха разгромен успех с 5:0 при гостуването на аутсайдера Уулвърхемптън в двубой от 29-ия кръг на Премиършип. Два гола за победителите отбеляза Хавиер Ернандес, а по един път се разписаха Джони Евънс, Луис Антонио Валенсия и Дани Уелбек. Домакините играха и с човек по-малко след 40', като Роналд Зубар бе справедливо изгонен за две груби влизания в краката на Уейн Рууни и Дани Уелбек

Българският нападател на Юнайтед Димитър Бербатов отново не бе дори в групата за своя тим, като вместо това място на пейката получи младият Пол Погба, който се появи в игра през втората част. С днешния си успех "червените" събраха актив от 70 точки след 29 изиграни срещи, като вторият Манчестър Сити има 66. "Гражданите" обаче са и с мач по-малко, а в сряда воденият от Роберто Манчини състав приема Челси на своя "Итихад Стейдиъм". Положението на Уулвс пък остава повече от сериозно, като днешните домакини остават на последното 20-то място в Премиършип.

Мениджърът на гостите сър Алекс Фъргюсън заложи на офанзивна постройка на игра, като едновременно на терена излязоха Уейн Рууни, Дани Уелбек и Хавиер Ернандес. Антонио Валенсия отново зае обичайната си позиция на десния фланг, докато Майкъл Карик и Пол Скоулс действаха заедно в средата на терена. Райън Гигс и Ашли Йънг останаха на пейката.

Първото полувреме на "Молиню" се разви по кошмарен за домакините начин, след като футболистите на мениджъра Тери Конър не само се оттеглиха на почивка с пасив от три гола, но и останаха с човек по-малко срещу силния си съперник. Вратата на Уейн Хенеси бе разпечатана в 21', когато Джони Евънс откри за гостите. Уейн Рууни центрира от корнер на далечна греда, където кълбото бе отиграно от Майкъл Карик. Евънс пък се оказа непокрит в наказателното поле, като северноирландският национал нямаше как да пропусне, вкарвайки за 0:1.

Пет минути преди почивката се стигна и до ключов момент в слбъсъка, след като френският футболист на "вълците" Роналд Зубар действа изключително глупаво. В 28' Зубар вече бе декориран с жълт картон, заради грубо влизане в краката на Уейн Рууни, а 12 минути по-късно французинът повтори упражнението, извършвайки грубо нарушение спрямо Дани Уелбек. Изгонването му от игра не подлежеше на съмнение, като домакините напълно справедливо останаха с десет души.

В минутите до почивката всичко на "Молиню" на практика приключи, след като Юнайтед се поздрави с още два гола. Първо Антонио Валенсия отбеляза, след като пробяга половината терен с топка в краката и завърши сам пробива си, а малко след това се разписа и Уелбек, който получи успоредно на голлинията подаване от Валенсия и отбеляза.

През втората част съпротивителните сили на "вълците" съвсем се изпариха, а Манчестър Юнайтед получи удобна възможност да поработи върху головата си разлика. Още в 56' резултатът на "Молиню" набъбна на 0:4, като първото си попадение в срещата отбеляза Хавиер Ернандес. Мексиканецът реализира с глава след късо изпълнение на корнер, оставайки напълно непокрит от защитата на домакините.

Пет минути по-късно Чичарито добави и още един гол на сметката си, правейки резултата 0:5. Нападателят завърши красива атака на своя тим, преминала през Уелбек и Валенсия, като не по-малко хубав бе и финалният удар на Грахчето.

За щастие на Тери Конър и неговите футболисти, шампионите понамалиха темпото и спряха да вкарват, което спаси Уулвс от още по-унизително поражение. В 69' "вълците" пропуснаха удобен шанс да отбележат чрез Уорд, а десет минути по-късно Хенеси се намеси добре, след като Рууни изведе Уелбек на чиста позиция. Малко след това късметът си опита и младият Пол Погба, но неговият изстрел не намери очертанията на вратата.