Умопомрачителен гол прати Милан в топ 3

Милан стигна само до 1:1 по време на гостуването си на Каляри в мач от 9-ия кръг на Серия А, като възпитаниците на Филипо Индзаги доста щастливо стигнаха до равенството пред пълния "Сант Елия".

Сардинци почнаха отлично срещата и още в 4' можеха да поведад в резултата, ако не беше вездесъщата намеса на Адил Рами, който изби от голлинията удар на Ибарбо. Колумбийският ас обаче ликуваше в 24', когато се възползва от слаба намеса на Абиати и с глава изпревари вратаря и направи 1:0.

Веднага след гола Сау беше изведен сам срещу Абиати, но този път опитният италиански страж спаси своите. В 34' пък това спасяване се оказа безценно, след като Бонавентура получи топката на 30 метра от вратата и с перфектен "падащ лист" вкара феноменален гол, с който изравни резултата.

През второто полувреме Милан оцеля в Сардиния, след като Каляри имаше две отлични положения, за да спечели срещата. В 58' Конти разтресе гредата зад Абиати, а две минути преди края Фариас получи отличен пас на 10 метра от вратата, но вратарят на "росонерите" се отчете с фамозно спасяване.

Въпреки че не спечели, Милан  се изкачи в топ 3 благодарение на градския съперник Интер, който спечели с 1:0 срещу Сампдория. Воденият от Индзаги тим има 16 точки, колкото и Самп, но е с по-добра голова разлика. Каляри е 14-и с 9 точки.