Първа победа за носителя на Купа "Стенли"

Носителят на купа "Стенли" Лос Анджелис разгроми гостуващия Уинипег с 4:1 в мач от редовния сезон в Националната хокейна лига.

Тайър Тофоли, Джеф Картър и Танър Пиърсън се отличиха с по гол и асистенция, а Анже Копитар също се разписа за първия домакински успех на шампионите в кампанията.

Вратарят Мартин Джоунс допринесе с 29 спасявания, като беше преодолян само веднъж в края на втората част, когато Брайън Литъл отбеляза почетното попадение за гостите.

Вицешампионът Ню Йорк Рейнджърс допусна тежко домакинско поражение от Торонто с 3:6. Фил Кесъл се отличи с попадение и две асистенции за канадците, които записаха трета поредна победа и оглавиха класирането в лигата с пълен актив от 6 точки.

Джеймс ван Римсдайк, Тайлър Бозак и Коди Франсън добавиха по гол и асистенция за гостите. Торонто предреши изхода на мача с пет попадения в рамките на 9:54 минути във втората третина, с които поведе с 6:2, посочва БТА.