Първа победа за Кордоба в Примера дивисион

Кордоба постигна първа победа през сезона в испанското  първенство, посочва БТА. До момента последните в Примера дивисион се наложиха с 1:0 над Атлетик (Билбао) като гости в среща от 14-ия кръг.

Победата изкачи гостите на предпоследното 19-о място по голова  разлика, след като стана един от четирите отбора с по 10 точки  на дъното. Единственото попадение за гостите вкара Набил Жилас в 23-ата минута, който се откъсна от защитата на Атлетик, напредна срещу вратаря Ирайсос и вкара в близкия ъгъл.

Минути по-рано гостите  имаха още две възможности, които пропиляха. В тези моменти  баските бяха много бавни, инертни и в някои ситуации странно  спираха да гонят противниците си. От тук до края на мача домакините от Атлетик контролираха  събитията на терена, но така и не успяха да стигнат до гол.

Няколко пъти вратарят Хуан Карлос отказа домакините, а и новият  им чернокож нападател Иняки Уилямс не успя да вкара две отлични  възможности. Поражението сложи край на серията на Атлетик от 6 мача във  всички турнири, но все пак те са на 9-а позиция с 18 точки.