Байерн не изпуска газта в Бундеслигата (ВИДЕО)

Германският шампион Байерн (Мюнхен) възстанови преднината си от 7 точки на върха в Първа Бундеслига след 14 кръга, след като подчини с 1:0 Байер (Леверкузен) на „Алианц Арена“ и по този начин отново напомни за смазващото си превъзходство в шампионата.

Баварците реализираха само една от възможностите си в срещата – в 50-ата минута с хубав удар от воле Франк Рибери наниза юбилейното си попадение номер 100 (в 287 мача) с екипа на мюнхенския колос, след като Роберт Левандовски му свали топката при центриране на Ариен Робен.

Освен юбилейния гол номер 100, Рибери за 186-ти път излезе на терена в двубой от Бундеслигата, с което стана французинът с най-много мачове в първенството на Германия.

Така Байерн събра 36 точки и си върна убедителната преднина пред втория в класирането Волфсбург, който по-рано днес спечели с 3:1 визитата си на Хановер. Леверкузен имаше своите шансове на контраатака, но се примири с реалността, като с 23 точки остава на заветната 4-та позиция, макар същия актив да имат Шалке и Борусия (Мьонхенгладбах).

През първото полувреме „аспирините“ изглеждаха опасни при няколкото си контраатаки, докато в същото време използваха умело пресата, за да държат на разстояние домакините. Байерн не стигна до нито едно голово положение преди почивката, но само пет минути след нея откри резултата чрез центрирането на Робен, което Левандовски остави за Рибери.

След това Томас Мюлер получи топката в наказателното поле на гостите и пробва прострелно центриране на далечна греда за Левандовски, но вместо това кълбото се отби от страничния стълб и не пожела да посети мрежата на Байер.

120 секунди по-късно гостите отново се избавиха от втори гол, след като Рибери бе намерен отляво в наказателното поле и стреля мощно, но прати топката над напречната греда. В крайна сметка домакините се задоволиха с минимален резултат, но продължиха победната си серия в Бундеслигата – вече шест последователни победи.