Фиорентина се доближи до Шампионската лига след победа над Наполи

Фиорентина победи Наполи с 1:0 в двубой от 29-ия кръг на Серия А и скъси дистанцията до третото място, което дава право на участие в квалификациите на Шампионската лига.

Единственото попадение в мача падна едва в 87-а минута, когато за "виолетовите" се разписа Хоакин. Фиорентина пък игра повече от полувреме с човек по-малко заради червен картон на Фаузи Гулам.

Така тимът от Флоренция постигна втора поредна победа в Италианския шампионат и събра 51 точки на четвъртото място в класирането.  "Ла Виола" дръпна и с четири точки пред Интер, който по-рано днес загуби от Аталанта с 2:1. Наполи е трети с 58 и вече изостава с шест пункта от втория Рома, като "вълците" са с мач по-малко.

И Фиорентина и Наполи бяха отпаднали от Лига Европа през седмицата и изцяло концентрираха вниманието си над изявите в Италия.

Наполи бе по-активният тим през първата част, а един от ключовите моменти в мача дойде в 38-а минута, когато Фаузи Гулам от състава на Фиорентина получи директен червен картон. Той фаулира откъсващия се сам срещу Хосе Рейна Марко Бакич и потегли към съблекалните.

През втората част обаче Фиорентина изравни играта, въпреки че бе с човек по-малко и дори пропусна няколко изгодни ситуации за гол.

В 64-ата минута Хуан Куадрадо с отличен пас изведе Йосип Иличич в чиста позиция на левия ъгъл на малкото наказателно поле, но от движение резервата стреля в страничната мрежа на вратата на Пепе Рейна.

Десет минути по-късно гостите получиха нова възможност. Ридер Матос центрира от корнер от дясно към близката греда, Гонсало Родригес продължи с глава към непокрития Алесандро Матри, който от 5 метра стреля слабо и право в ръцете на Рейна. Три минути по-късно отново Матри пропусна от чиста позиция. Той засече неточно с глава от границата на малкото наказателно поле отлично центриране на Хоакин от дясно.

Все пак гостите си тръгнаха с трите точки от "Сан Паоло" с попадение три минути преди края на редовното време. Неразчетено излизане на Хосе Рейна позволи на Матри да подаде към Йосип Илич, който центрира към оставеният сам на празната врата Хоакин и той с глава направи 1:0 и донесе успеха на "виолетовите".

В последните секунди Матри можеше да вкара и втори гол, но останал сам срещу Рейна, не успя да го преодолее.