Промяна за българите в Сочи днес*

снимка: Guliver/Getty Images

В четвъртия ден на Зимните Олимпийски игри в Сочи българското участие ще бъде скромно.

На старт застават Антония Григорова-Бургова и Теодора Малчева, които са родните представителки в ски бягането при жените. Днес на биатлон и ски комплекс „Лаура“ ще се проведе женския спринт.

Григорова-Бургова вече дебютира на XXII-ите Олимпийски игри. Тя взе участие в скиатлона, където завърши 56-а от 61 състезателки с време 55:3.4 минути. Победителка тогава стана Норвежката Марит Бьорген. За Теодора Малчева това ще е първи старт в Сочи.

Квалификациите в спринта за жените днес са от 12 часа българско време. В 12:25 пък на старт застават мъжете, за които днес е време за спринта.

Голяма драма се разигра с участниците ни при мъжете. В състезанието трябваше да стартират Веселин Цинзов и Андрей Гридин. Вчера от треньорския щаб на България съобщиха, че по всяка вероятност от двамата българи само Цинзов ще стартира. Гридин ще помага при тестването, тъй като и без това не е много силен с класческата стъпка.

Тази сутрин обаче Цинзов не попадна в стартовия списък, а причината за това все още не е ясна. На негово място все пак ще стартира Андрей Гридин. Никой от българския лагер не е дал обяснение за промяната.

В скиатлона в неделя Веселин Цинзов остана едва 53-и с време  1:14:12.0 на 5 минути, 56.6 секунди от победителя Дарио Колоня, а Андрей Гридин завърши на 57-о място, на 7:29.3 минути и с време 1:15:44.7.

България можеше да има и трети представител днес – в преследването на 10 километра в биатлона, но в спринта на 7,5 километра Десислава Стоянова остана на нещастната 61-ва позиция и пропуска днешния старт.

Иначе в Сочи днес ще бъдат раздадени общо 8 комплекта медали – два в ски бягането, при мъжете и жените, един в биатлона, един в ските свободен стил, където днес при жените е надпреварата в дисциплината слопустайл, един в къни бягането – на 500 метра при жените.

Освен това днес са финалите на едноместна шейна при жените, халфпайпа при сноубордистите и скоковете от малка шанца при жените – дисциплина, която дебютира на Олимпийски игри именно в Сочи.

* Информацията е обновена в 09:05 часа.