Ливърпул отново забуксува за ЧНГ (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Ливърпул поднесе нова порция разочарование на своите привърженици, след като днес мърсисайдци достигнаха единствено до равенство 2:2 при домакинството на Лестър в първия си мач за новата 2015 година.

"Червените" изпуснаха да вземат победа на "Анфийлд" въпреки факта, че до 58' имаха аванс от два чисти гола на сметката си.

Точен на два пъти от дузпа бе капитанът на Ливърпул Стивън Джерард, но с попадения на Дейвид Нюджънт и Джефри Шлуп "лисиците" измъкнаха една точка от своя домакин.

Така Ливърпул пропусна да се поздрави с трети пореден успех в първенството, като мърсисайдци остават на осмата позиция с актив от 29 точки до момента. Лестър пък спечели едва 14-а точка за сезона, оставайки на последното 20-о място във временното класиране.

По този начин Ливърпул не успя и да затвърди добрите впечатления, оставени от домакинския успех над Суонси в последния мач от Висшата лига за миналата година.

Срещата на "Анфийлд" протече положително за домакините през първата част, като нищо не предвещаваше разочарованието, настъпило през вторите 45 минути.

Още в 17' Ливърпул откри резултата в своя полза, след като Морган извърши нарушение срещу Рахийм Стърлинг в наказателното поле. Капитанът Стивън Джерард не сбърка от бялата точка и изведе мърсисайдци напред - 1:0.

Пет минути преди почивката Ливърпул успя и да удвои аванса си, отново след точно изпълнена дузпа. Този път Коутиньо принуди Симпсън да играе с ръка в пеналтерията, а Джерард отново не сбърка от бялата точка, вкарвайки за 2:0.

След почивката обаче "Анфийлд" бе смълчан, защото с две попадения Лестър изненадващо стигна до точката.

"Лисиците" вкараха два гола в разстояние на две минути, като първо Дейвид Нюджънт не остави шансове на Миньоле, а малко след това Джефри Шлуп съвсем шокира трибуните, бележейки за 2:2.

До края на срещата и двата тима имаха няколко добри шанса за победно попадение, но до такова така и не се стигна.