Борусия матира Аякс с гол в края (Видео)

Шампионът на Германия Борусия Дортмунд стигна до инфарктна победа над Аякс в първи мач от група D на Шампионската лига, след като в 87-ата минута Левандовски успя да се разпише за 1:0.

По този начин немците се изравниха на върха на класирането с Реал Мадрид, който в уникален двубой срещу Манчестър Сити стигна до феноменален обрат с гол на Роналдо в добавеното време за 3:2. Двата отбора имат по 3 точки и са на върха в класирането на "групата на шампионите".

Срещата започна с натиск на домакините, които търсеха бърз гол, но вместо това можеха да допуснат такъв в 12-ата минута, когато Ериксен се озова на удобна позиция, но ударът му беше спасен Вайденфелер. Последваха и две ситуации пред Вермер, но Гьотце и Пишчек не успяха да се разпишат.

Действията на германския шампион продължаваха да са по-добри, но гол така и не падна през първото полувреме, като с пропуски се отчетоха Марко Ройс, Гьотце и Блашчиковски, докато Левандовски не бе запомнен с нищо през първите 45 минути.

2 минути след подновяването на играта Бабел можеше да изненада домакините, след като се озова на 11 метра от голлинията, но Вайденфелер успя да се намеси при силния му удар. Последва и положение за Левандовски, който преодоля двама защитници, но изстрелът му мина над гредата. Малко-по-късно пък Ройс не успя да преодолее Вермер.

В 57-ата минута нова поредна атака на Борусия завърши с нарушение на защитник на гостите в наказателното поле, а домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Хумелс, чийто удар обаче беше спасен от Вермер.

След пропуска Борусия не успя да се съвземе бързо и настроението в играта на тима рязко спадна. Аякс обаче не успя да се възползва от това, като гостите явно бяха доволни от равенството в резултата.

Всичко това обаче се промени в 87-ата минута. Гюндокан центрира към наказателното поле, където Пишчек свали топката към Роберт Левандовски. Централният нападател успя да овладее и с мощен удар преодоля Вермер и хвърли в екстаз феновете, изпълнили до краен предел "Сигнал Идуна Парк" - 1:0 за Борусия и край на мача.

szólj hozzá: Borussia D - Ajax Highlights CL HD 18.09.2012