Порто е на елиминации за сметка на РБ Лайпциг

снимка: twitter.com

Порто наказа Монако с 5:2 у дома в последен мач от група "G" и се класира на 1/8-финалите в Шампионската лига. Португалците останаха втори в потока с 10 точки след лидера Бешикташ, който остана непобеден след 2:1 като гост на РБ Лайпциг. Немският хит е губещ от цялата ситуация, след като изпусна шанса си и остана трети със 7 пункта, като ще продължи участието си в Лига Европа.

В интерес на истината, дори Лайпциг да бе победил турския шампион, пак нямаше да се класира напред. Причината е, че общата голова разлика в сблъсъците с Порто е 5:4 в полза на "драконите". Монако разочарова с представянето си и остана последен с 2 пункта.

Още в 9-ата минута Винсент Абубакар изведе напред домакините от "До Драгао". Той бе изведен от Ясине Брахими и лесно преодоля Диего Беналио. В 33-ата чинута той повтори упражнението и удвои актива на Порто.

В 38-ата се случи най-интересното нещо в мача, след като Рашид Гезал от Монако и Фелипе от Порто се сблъскаха в средата на терена и си налетяха с удари в лицето. Това предизвика главния съдия да изгони и двамата футболисти.

В 45-ата Ясине Брахими сякаш реши всичко в мача, като отбеляза трети гол за Порто. Камил Глик все пак успя да върне едно попадение през втората част след точно изпълнена дузпа.

Това не притесни домакините, които след 4 минути отново водеха с 3 гола разлика чрез попадение на Алекс Тейеш. Фалкао отново намали пасива на Монако в 78-ата, но точката на спора сложи Тикиньо две минути преди края.