Попето блести в контрола

снимка: Guliver/Getty Images

Капитанът на националния отбор Ивелин Попов записа гол и асистенция при победата на Кубан Краснодар с 2:1 над Таврия Симферопол в последната си контрола в турския курорт Белек.

Попов откри резултата в 14-ата минута след прецизно изпълнение от пряк свободен удар. Две минути след началото на второто полувреме той центрира на границата на малкото наказателно поле към Лоренсо Мелгарехо, който бе непокрит и с глава направи 2:0.

Отборът на Таврия е воден от българския специалист Николай Костов. Почетното попадение за тях реализира Сергей Назаренко от дузпа в 84-ата минута.

Руското първенство се подновява на 8 март, а първият мач на Ивелин Попов и компания е на 10 март в гостуването на Ростов. Двата отбора имат по 24 точки и делят 8-11 място заедно с Криля Советов и Рубин (Казан).