Полша пише история в последната си контрола преди Евро 2012

Националният отбор на Полша по футбол записа убедителна победа срещу Андора с 4:0 преди началото на Евро 2012, на което Дружина полска е домакин заедно с Украйна.

Успехът не е изненадващ, след като идва срещу едно от футболните джуджета, но футболистите на Франчишек Жмуда записаха историческо постижение за своята страна, след като не допуснаха гол в 5-и пореден двубой.

Иначе Полша проведе една доста добра тренировка, преди да започне кампанията си на Евро 2012 срещу Гърция в първия мач от първенството. Още в 13-ата минута хубава атака на домакините позволи на Рибус да премине през защитата на Андора, а след това даде хубав пас на Обраниак, който направи безпомощен вратаря на гостите от около 10 метра - 1:0.

Поляците продължаваха да мачкат своя съперник в търсене на разгромна победа, но гол не падна до 37-ата минута. Тогава Пишчек центрира перфектно към съотборника си в Борусия Дортмунд Роберт Левандовски, който овладя на гърди, а след това заби страхотен гол с ножичен удар - 2:0.

Две минути по-късно падна и трети гол, след като Куба Блашчековски беше повален в наказателното поле на Андора. Футболистът на Борусия застана зад топката и направи преднината класическа.

След почивката Жмуда направи доста смени в своя състав, като темпото на игра спадна. Все пак поляците стигнаха до четвърто попадение, въпреки многото пропуски през целия двубой. В 77-ата минута съдията отново отсъди дузпа в полза на домакините, а Василевски беше точен за крайното 4:0.

На 8-и юни започва Евро 2012, като в първия мач Полша играе с Гърция, а останалите отбори в тяхната група са Русия и Чехия.