Дания изглежда солидно преди Евро 2012

Дания се наложи с 2:0 над Австралия в последна си контрола преди началото на Европейското първенство по футбол, започващо другата седмица. Доста запалянковци дойдоха на стадиона в Копенхаген, за да изпратят своите любимци към Полша и Украйна, информира БТА.

След доста колебливи изяви на защитата и вратарите, станали причина за пораженията от Русия и от Бразилия, сега треньорът на червения динамит Мортен Олсен може да си отдъхне, тъй като неговите футболисти запазиха мрежата суха.

Футболистът на Ливърпул Даниел Агер откри резултата в 32-ата минута от дузпа, след като той беше повален в наказателното поле точно при получаването на последния пас от Кристиан Ериксен.

Партньорът на Агер в центъра на отбраната - Андреас Биеланд, вкара за 2:0 в 69-ата минута след центриране от корнер. Той се възползва от колективна грешка на двамата централни бранители на австралийския отбор.

Биеланд беше един от тримата футболисти на терена, които представят новия шампион на страната- Нордселанд, заедно с Йорес Окоре и Тобиас Микелсен. И тримата обаче се появиха на терена през второто полувреме.

Австралийците също имаха възможности да вкарат, но вратарят Стефан Андерсен, който замени като титуляр за Евро 2012 Томас Сьоренсен, запази мрежата. Сьоренсен се контузи по време на контролната среща с Бразилия и пропуска първенството.

Дания започва кампанията си на Европейските финали в своята група В срещу силния състав на Холандия на 9-и юни в Харков. Другите два състава в този поток са Португалия и Германия.