Полша и Шотландия с драматично равенство в група D

Отборът на Полша направи равенство 2:2 с тима на Шотландия в среща от група D на квалификациите за Евро 2016.

Двубоят бе много драматичен като двата отбора се бореха много здраво и търсеха победата.

С тази точка поляците се утвърдиха като лидери в групата след като победиха тима на Германия преди няколко дена. Полша води със седем точки, колкто има и Ейре докато Германия е на трето място с 4 точки.

Шотландия стартира по-уверено в мача, но допусна попадение още в 10-та минута. Грешка в защита за шотландците след като Хътън не успя да изчисти една топка и тя попадна в Мачжински, който с премерен удар откри резултата.

Отговорът на шотландците дойде само шест минути по-късно, когато Браун намери добре Аниа Икечи на лявото крило, където халфа на Уотфорд центрира към Малоуни, който не остави шансове на Войцех Счесни за 1:1.

4118891

В 24-та минута домакините протестираха за дузпа, но съдията остана безмълвен след съприкосновение между Уитакър и Гросицки. 15 минути по-късно Уитакър спаси своя отбор след като успя да изчисти топката преди да влезе във вратата.

Полша започна силно и опита натиск в началните минути на второто полувреме. Лукаш Пишчек нахлу много опасно и намери перфектно Левандовски, който се забави и не успя да стреля.

В същото време шотландците търсеха своя шанс и го получиха в 57-та минута. Стивън Нейсмит бе изпуснат при едно центриране от пряк свободен удар и нападателя на Евертън изведе гостите напред в резултата.

Домакините успяха да изравнят и да се спасят от загубата. В 76-та минута Аркадиус Мили получи топката в наказателното поле и с мощен удар я прати във вратата за 2:2.

До края и двата тима искаха трите точки, но все пак спечелиха по една и имат чудесни шансове за класиране на Евро 2016.