Златната глава на Роналдо върна Португалия в пътя за Евро 2016

Националният отбор на Португалия отново се обърна към голямата си звезда Кристиано Роналдо, който в последната минута донесе изключително ценен успех на своя тим над Дания в Копенхаген с 0:1 в мач от квалификациите за Евро 2016.

В Копенхаген двата отбора изиграха скучен двубой, с който домакините имаха инициативата, но гостите имаха повече положения. Роналдо обаче беше брилянтно спрян на няколко пъти от Каспер Шмайхел, който можеше да запази точката за своите.

В последната секунда на даденото от съдията 5-минутно продължение обаче Шмайхел не успя да пресече центриране на Куарешма и Роналдо с глава донесе победата на "селесао" - 0:1.

Така "селесао" има 3 точки от първите си два двубоя, след като без Роналдо загуби с 0:1 от Албания, а Пауло Бенто беше уволнен. Фернандо Сантош пък прати Португалия на второ място, след като води Португалия за пръв път в официален двубой. Дания е с 3 точки, а Албания е с 4 пункта. Армения и Сърбия са с по 1 - колкото имат Роналдо и компания.

От същата група днес трябваше да се изиграе срещата Сърбия - Албания, но тя беше прекратена заради батални сцени. Информация ще намерите НА ТОЗИ ЛИНК

Датският национален тим изелзе в схема 4-2-3-1, като изненадващо или не Бендтнер поведе нападението на домакините. Други изненади в тима нямаше.

Фернандо Сантош заложи на няколко изненади в стартовия си състав в първия си официалане двубой начело на „селесао“. Той постави Рикардо Карвальо (36 години) до Пепе, а освен това излезе с Нани и Роналдо в предни позиции и без типичен нападател. Дани също почна като титуляр.

Двубоят почна с натиск на Дания, но това беше прието добре от гостите, които получиха няколко възможности да контраатакуват. Това доведе до възможности за Кристиано Роналдо, който още в 6' получи шанс да открие, но Каспер Шмайхел се отчете с прекрасно спасяване.

Последваха нови две намеси от страна на Шмайхел преди да настъпи моментът с най-опасното положение до момента в двубоя. В 25' Роналдо със самостоятелна акция отдясно нахлу в наказателното поле, а след това качи топката на главата на Нани, но той прати топката над вратата от около няколко метра.

До края на полувремето по-добрият отбор на терена беше Дания, като след няколко нелоши атаки в 33' едва не се стигна до откриване на резултата. Ериксен намери Крон-Дели в наказателното поле, а крилото нагласи топката за десния си крак и стреля опасно, но в гредата.

В края на полувремето Вибе можеше да отбележи във вратата по изключително красив начин, но ударът му с пета беше блокиран от Руи Патрисио – 0:0 до почивката.

Второто полувреме почна с превъзходно спасяване на Шмахйел, който в 51' остана очи в очи с Кристиано Роналдо, който от 10 метра стреля силно по земята, но синът на легендарния Петер Шмайхел отрази.

Това обаче беше единственото чисто положение почти през цялото второ полувреме. Моутиньо и Нани се поизмориха, а атаките на Португалия намаляха драстично. Дания притежаваше повече топката, но не можеше да материализира своето превъзходство.

Така се стигна до 95' и последното центриране в мача. Резервата Рикардо Куарешма получи на дясното крило и центрира в наказателното поле, където Роналдо изпревари Каспер Шмайхел и с глава заби във вратата за 0:1.