Франция с рутинна победа като гост на Армения

Отборът на Франция победи с 2:0 тима на Армения в контролна среща.

Домакините на европейското първенство през 2016-та година не участват в квалификациите, но според новия регламент на турнира те играят с отборите от единствената група с 5 тима. В Група I, където са отборите на Португалия, Албания, Сърбия, Армения и Дания винаги има един отбор почиващ.

Преди три дена "петлите" се справиха с Португалия след 2:1, а днес не срещнаха проблеми с арменците. Дидие Дешам даде шанс от титулярното място на играчи като Дмитри Пайе, Андре-Пиер Жиняк, които се подвизават в лидера в Лига 1 Марсилия. За отбора на Армения липсваше Хенрик Мхитерян.

Още в седмата минута французите сътвориха чудесна атака и откриха резултата. Жереми Матийо с много хубав диагонален пас намери Жиняк, който бутна топката към Реми и нападателя на Челси бе точен за 1:0.

Ремо можеше да увеличи преднината на Франция, но удари гредата в 20-та минута. Вратарят Березовски спаси удар на Жиняк преди края на полувремето. В 55-та минута влезлият като резерва Пол Погба бе съборен в наказателното поле и Жиняк бе точен от бялата точка за 2:0.

След множество смени в двата отбора играта се накъса, но Франция стигна до трети гол, който бе дело на друга резерва. Крилото на Атлетико (М) Антоан Гризман получи пас от Жиняк, премина покрай вратаря и бутна топката във вратата. Преди това арменците бяха близо до най-чистото си положение, но топката бе избита от голлинията.