Погба спаси Юве от подхлъзване срещу Болоня (ВИДЕО)

Шампионът на Италия Ювентус записа драматичен успех с 2:1 при домакинството на Болоня в среща от 10-ия кръг на Серия А, като "старата госпожа" грабна трите точки с победно попадение на Пол Погба в добавеното време на двубоя.

Преди това Фабио Куалярела бе извел Юве напред, но Болоня изравни чрез гол на Тайдер. По този начин "бианконерите" записаха 9-и успех от 10 изиграни срещи до момента, събирайки актив от 28 точки и оглавявайки класирането в Серия А. Болоня пък остава в зоната на изпадащите.

Наставникът на домакините Антонио Конте остави Мирко Вучинич на резервната скамейка, а Никлас Бендтнер и Фабио Куалярела оглавиха атаката на шампионите. Контузеният Клаудио Маркизио отново остана извън състава, а в средата стартира младият Пол Погба. Националът Себастиян Джовинко остана на пейката, като Атомната мравка се появи в игра през втората част.

Атаката на Болоня бе оглавена от бившия нападател на Милан и Фиорентина Алберто Джилардино, който бе подпомаган от Маноло Габиадини.

През първата част на "Ювентус Стейдиъм" домакините бяха по-настоятелни в атака, но вратата на Болоня оцеля. В 15' изстрел на Погба за малко не влетя в мрежата, а в 39' Алиарди с мъка изби удар на Никлас Бендтнер. Две минути по-късно отново Пол Погба стреля с глава, но и този път младият французин не уцели рамката на вратата.

Втората част започна отлично за Ювентус, като домакините откриха резултата след само 9 минути игра. Фабио Куалярела засече топката след отиграване на Емануеле Джакерини, отбелязвайки третия си гол в Серия А за този сезон - 1:0.

Домакините обаче бяха неприятно изненадани в 71', когато гостите от Болоня възстановиха равенството. Де Челие намери Тайдер, който от своя страна стреля към далечната греда, матирайки Джиджи Буфон - 1:1.

Треньорският щаб на Юве реагира мигновено, като само за четири минути бяха извършени три смени в тима на "бианконерите". Себастиян Джовинко, Мирко Вучинич и Квадво Асамоа се появиха в игра, като това трябваше да освежи атаката на домакините.

Усилията на Ювентус все пак дадоха резултат, макар и в добавеното време на мача. Себастиян Джовинко застигна едно центриране на Андреа Пирло и насочи топката към Пол Погба, който от близка дистанция реализира победно попадение за 2:1. Французинът отбеляза втория си гол с екипа на Юве и възнагради с попадение страхотната си игра през цялото времетраене на срещата.