Атлетико като Барса - класически резултат като гост без голямата си звезда

Атлетико Мадрид продължи да копира стъпките на Барселона, след като в мач за Купата на краля победи с 0:3 като гост Реал Хаен без да използва услугите на най-добрия си играч Радамел Фалкао.

Вчера и Барселона победи с 0:3, като това беше първият мач, който Меси пропуска през сезона. Освен това столичани и каталунци вървят ръка за ръка и в класирането на Примера, като двата отбора имат по 25 точки - 8 повече от считания за фаворит Реал Мадрид.

Срещата започна с натиска на гостите от Мадрид, които обаче не се напрягаха много и дори позволиха Куртоа да бъде застрашен сериозно на два пъти.

В 26-ата минута обаче всичко в срещата стана ясно, след като Дани Торес получи директен червен картон за нарушение в пеналта срещу Диего Коща. Той сам се нае с изпълнението и даде аванс на "дюшекчиите".

Лежерното темпо на срещата обаче продължи и Атлетико стигна до нов гол чак в 62-ата минута - резервата Адриан получи топката отдясно, мина през цялта защита на Реал Хаен и с хубав удар преодоля съпротивата на Тони Гарсия - 0:2.

В 93-ата минута пък Раул Гарсия маркира крайното 0:3, след като се възползва от перфектно центриране отдясно на Салвио, който качи топката на главата на нападателя.