Подранил коледен дар за Левски от съдия донесе 3 точки срещу Етър

снимка: lap.bg

Стефан МАРКОВ

Левски стигна до мега измъчено 2:1 срещу Етър на Герена и временно излезе на втора позиция в елита. "Сините" фенове обаче няма как да са доволни, защото гостите от Велико Търново бяха по-добрия тим, владееха топката, а в края съдията Никола Попов скандално отмени попадение на "болярите".

Етър се хвърли в атаки от началото и поведе рано-рано в мача, който изгледаха обидно малко зрители. Велко Батрович с глава даде аванс на своя отбор след остро центриране и неразбирателство между вратаря Полачек и бека Милош Цветкович. Двамата чакаха другия да реагира и така оставиха Батрович да отбележи от няколко метра лесен гол.

Левски опита да върне бързи паритета и успя с огромна доза случайност. Таранът Станислав Костов се озова на добра позиция, овладя с къмет топката, която обаче отиде на самата аутлиния. Костов наслуки я ритна в притичалия защитник Иван Скерлев, който вместо елементарно да я изчисти нескопосано я прати в собствената си врата - 1:1.

Решаващият момент дойде през втореата част - в 54-ата минута. Тогава Серджиу Буш бе точен. Левски организира добра атака, Кабрал пусна към румънеца, който елиминира Пламен Гълъбов и после хладнокръвно стреля, за да изведе "сините" напред.

Етър изравни в продълженията след фаул и удар с глава на резервата Иван Петков. Съдията Никола Попов обаче видя несъществуващо нарушение срещу Иван Горанов и отмени гола, което доведе до смях дори в щаба на домакините.

Така Левски събра 41 точки и вече е на второ място. В псоледния си мач за полусезона тимът има тежка визита на Берое и с тази игра и поведение - нищо хубаво не чака 26-кратния шампион под Аязмото.