Плачи: Добър първи гейм

снимка: fivb.org

Националният селекционер на България Камило Плачи поздрави тима на САЩ за успеха над България в Световната лига по волейбол и отчете, че неговият тим е изиграл добър двубой, въпреки поражението.

Тази нощ "лъвовете" загубиха с 1:3 от американците и записаха седми неуспех в надпреварата.

"Поздравявам отбора на САЩ. Това беше мач с две лица. Първият гейм беше наистина добър за нас, особено на начален удар.

В останалите три гейма не успяхме да задържим високото си ниво и да се завърнем в двубоя. Имахме големи трудности в атака", заяви Плачи след мача.

"Поздравявам американския отбор. Отново ни победиха. Ще продължим да се борим и ще опитаме да покажем най-добрия възможен волейбол, на който сме способни в момента", допълни капитанът Тодор Алексиев.