Питсбърг шокира Вашингтон и го изхвърли от плейофите в НХЛ

Отборът на Питсбърг елиминира победителя в редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) Вашингтон, след като се наложи с 4:3 след продължение в собствената си зала "Конзол Енерджи". Пингвините затвориха серията в шестия мач и ще играят срещу Тампа Бей на финала на Източната конференция.

Фил Кесел вкара два гола за Питсбърг в първата и втората третина на срещата, а Карл Хагелин покачи аванса на домакините до три шайби с точен удар само 33 секунди след второто попадение на своя съотборник. И точно когато мачът изглеждаше решен, героят на Вашингтон в серията Тимъти Оши намали, а Джъстин Уилямс и Джон Карлсон изравниха резултата с голове в последната третина.

Пингвините не се притесниха от получените три гола в последните 22 минути и стигнаха до победата чрез Ник Бонино. Карл Хагелин стреля точно, а Брейдън Холтби направи 38-то си спасяване за мача. Шайбата обаче се върна в Бонино и той вкара победния гол след 6:32 минути игра в продължението.

Питсбърг можеше да спечели и по-рано срещата, но нападателят на гостите Джей Бийгъл направи рядко виждано спасяване с корем срещу удар на Патрик Хорнквист.

Това беше деветата плейофна серия между тези два тима, като осем от тях са завършили с краен успех в полза на Пингвините.

Те пък не позволиха пълен обрат след аванс от 3:1 победи, както се случи в плейофите през 2011-а и 2014-а година.