Пирин (Гоце Делчев) се наложи с 1:0 над Миньор (Перник)

Пирин (Гоце Делчев) се наложи с 1:0 над Миньор (Перник) в контролна среща, а единственото попадение вкара Димитър Пиргов пет минути преди края на първото полувреме.

Гоцеделчевци имаха надмощие през по-голямата част от времето, а още от самото начало Борислав Хазуров пропиля чиста възможност срещу вратаря Николай Банков.

След 20-ата минута миньорци се активизираха и можеха да открият резултата, но ударът на Евертон Джилио-Том се отби в гредата.

В 30-ата минута пък Борислав Стойчев с глава пропусна да вкара след центриране от корнер, а в 40-ата минута Пиргов успя да надскочи вратаря Банков и с глава откри.

Второто полувреме беше равностойно, но и двата отбора пропуснаха по две възможности да вкарат голове.