Юношите на Лудогорец паднаха от ЦСКА пред Домусчиев

ЦСКА спечели с 2:1 срещу Лудогорец в един от интересните мачове от Елитната юношеска група (до 17 години), а срещата беше наблюдавана от собственика на разградчани Кирил Домусчиев.

За негово съжаление обаче момчетата от Североизтока играха много слабо и можеха да си тръгнат с доста по-сериозна загуба. Все пак отборът на Лудогорец поведе в резултата при първата си нормална атака, като в 19-ата минута защитникът Борис Ангелов довкара топката в мрежата при меле.

Преди това попадение, а и след него момчетата на треньора Димитър Димитров-Трактора доминираха тотално. Те обаче обърнаха развоя на срещата само в рамките на две минути, като в 34-ата минута защитникът Юлиян Чапаев изравни с глава след центриране от корнер, а минута по-късно със страхотен удар се разписа Тихомир Маджарски, който без никакво съмнение трябва да бъде определен за играч на мача.

Интересът към срещата се поддържаше и от факта, че седем момчета от ЦСКА се преместиха в Лудогорец през миналата година заедно с треньора си Милан Чирич. Националът Георги Кънчев, както и извиканият при мъжете през седмицата Красимир Здравков пък с нищо не показаха, че имат нещо повече като качества.

Това беше първа загуба за събрания от цялата страна отбор на Лудогорец, но те ще останат на 1-о място в класирането, тъй като гостуването на 2-ия Левски на Черноморец е отложено заради прекалено много национали от клуба от Герена. Лудогорец има 22 точки, Левски е с 20, а ЦСКА вече заема 3-ата позиция с 16т.