Лидерът в Б група победи трудно с дузпи аматьори за Купата на България

Спартак (Плевен) се класира за първия кръг на турнира за Купата на България, след като преодоля третодивизионния Места (Хаджидимово) след изпълнение на дузпи.

Редовното време приключи 3:3, двата отбора не успяха да си вкарат в продълженията, а при наказателните удари би с 3:1. В редовното време домакините на три пъти повеждаха. Георги Самокишев откри в 15-ата минута, но две по-късно Светослав Краев изравни.

До почивката Димитър Парасков направи 2:1 в 27-ата минута, а пет след началото на второто полувреме Владислав Василев се разписа за 2:2.

Ряхов от домакините вкара за 3:2 в 75-ата минута, но три минути преди края на 90-те редовни Станислав Краев изравни за 3:3 след пас на Василев.

При изпълнението на дузпи Раденцов, Василев и Шопов бяха точни от бялата точка за професионалния отбор, а за Места само Димитър Крушовски успя да реализира.