Пейсърс елиминира Аталанта в седмия мач

Отборът на Индиана, лидер в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), не допусна изненада и се наложи с 92:80 срещу Атланта, с което затвори плейофната серия между двата тима в седмия мач.

Съперник на Пейсърс във втория рунд на елиминациите ще бъде отборът на Вашингтон, който отстрани отстрани Чикаго в пет мача.

Индиана изоставаше в серията, но успя да добута двубоя до мач номер седем пред собствени фенове, след като победи с 95:88 в четвъртък вечер в Атланта.

Пейсърс доминираха в последния мач между двата тима, като в основата на успеха беше серия от 18:4 точки във втората четвъртина.

Пол Джордж, който завърши с 30 пункта, отбеляза цели 16 през първото полувреме, докато гардът Ланс Стивънсън добави други десет точки само в началните 24 минути. Той дори успя да завърши мача с "дабъл-дабъл" при 19 пункта и 14 спечелени борби. В края на срещата същото направи и Джордж, който спечели 11 топки под коша.

Кевин Дюран отбеляза 33 точки за отбора на Оклахома Сити, който победи със 120:109 Мемфис и също спечели серията си в седем мача. Това направи и отборът на Лос Анджелис Клипърс, който отстрани Голдън Стейт след 126:121 като домакин.