Левски подчини Рилски спортист и е на 1/2-финал

След силна игра в последната част Левски спечели гостуването си на Рилски спортист (Самоков) с 91:84 точки и се класира за полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Константин Папазов стигнаха до 2:0 успеха в серията и в следващата фаза ще играят с Балкан Ботевград. Домакините от Рилски спортист превъзхождаха Левски през първите 30 минути на мача и водеха със 7-8 точки разлика.

"Сините" направиха серия от 11:5 в началото на последната част и обърнаха резултата 72:71 осем минути педи сирената. След това последна серия от 17:8 за тима на Левски, който поведе с 10 точки - 89:79 29 секунди преди края. За победителите се отличиха Джумейн Джоунс с 26 точки и 8 борби, Брендън Хийт с 19 точки 8 асистенции и Майк Уилкинсън с 15 точки.

За домакините по 21 точки отбелязаха Шон Барнет и Върнън Тейлър. Джъстин Грей записа 18 точки, 6 асистенции и 5 борби. В Плевен Балкан победи Спартак с 92:81 точки и спечели серията с 2:0 победи. Интрига в срещата нямаше, след като възпитаниците на Александър Тодоров бяха с класа над съперниците си. На полуфиналите Балкан ще играе с Левски.

На почивката гостите водеха с 51:39, а в третата част преднината им достигна 17 точки при 73:56. В началото на последната част домакините вече губеха с 60:78, а след това срещата само се доигра. За тима от Ботевград най-полезен беше Станимир Маринов, който записа 27 точки, 9 борби и 9 асистенции.

"Дабъл-дабъл" - 25 точки и 12 борби записа Ноа Далман. Иван Лилов пропусна срещата заради болки в ахилеса. За Спартак най-резултатен беше Веселин Георгиев с 19 точки и 6 борби, с 18 точки и 8 асистенции се отличи Цветослав Острев, а със 17 точки и 10 борби завърши Саша Топчов.