Петзвезден Ливърпул си го изкара на Норич (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Ливърпул се реваншира за загубата от Манчестър Юнайтед преди седмица, след като днес воденият от Брендън Роджърс тим разгроми с 5:0 гостуващия Норич в среща от 22-ия кръг на английската Висша лига.

По този начин "червените" събраха актив от 34 точки и се изравниха с Арсенал, който обаче е и с мач по-малко. Утре "топчиите" гостуват на Челси.

Джордан Хендерсън, Луис Суарес, Даниел Стъридж, Стивън Джерард и автогол на Райън Бенет донесоха успеха на Ливърпул, който не остави никакви съмнения относно превъзходството си над "канарчетата".

Новото попълнение Даниел Стъридж за първи път стартира като титуляр за Ливърпул в Премиършип, като бившият нападател на Челси си партнираше с Луис Суарес в предни позиции.

Още през първата част домакините нанизаха две попадения в мрежата на Марк Бън, като Джордан Хендерсън отбеляза един от редките си голове в 26. Пробив на Луис Суарес бе спрян от отбраната на Норич, но топката попадна право в Хендерсън, който с десния крак я заби в мрежата - 1:0.

Десет минути по-късно Луис Суарес удвои, възползвайки се от отлично хрумване на Даниел Стъридж. Последният хитро пропусна топката, което осигури на уругваеца изскачане зад защитата на "канарчетата". Суарес чукна топката с левия крак и удвои за 2:0.

През втората част наказателната акция на Ливърпул продължи, като головете валяха един след друг. В 59' Даниел Стъридж отбеляза третия си гол с червената фланелка, засичайки от близко разстояние центриране на Джордан Хендерсън.

В 66' дойде време и за капитана Стивън Джерард да се разпише. Сърцатият халф изстреля една от обичайните си бомби, не оставяйки шансове на Бън.

Крайното 5:0 в 74' бе оформено от футболист на Норич, като Райън Бенет си отбеляза автогол. Защитникът отклони отиграна от Рахийм Стърлинг топка, но насочвайки кълбото право към собствената си мрежа - 5:0.

szólj hozzá: Liverpool vs Norwich City 5:0 GOALS HIGHLIGHT