Леверкузен взе битката за второто място

Байер Леверкузен се бетонира на втората позиция в Бундеслигата, след като в първия кръг след зимната пауза в Германия спечели дербито срещу Айтрахт с 3:1 на своя "БайАрена".

Двата отбора изиграха изключително интересен двубой, изпълнен с положения и пред двете врати, но домакините определено бяха тимът, който искаше повече победата. През първата част те атакуваха масирано, което доведе до резултат в 31-ата минута, когато десния бек Боенич се разписа за 1:0.

Само две минути по-късно феновете на "БайАрена" ликуваха за втори път, след като Гонсало Кастро даде страхотен пас на Кислинг, а за нападателят не бе проблем да се разпише, забивайки 13-ия си гол за сезона в Бундеслигата.

През втората част събитията на терена не се промениха особено, а в 58-ата минута Кислинг даде топката на Андре Шурлей, като немският национал подпечата победата на своя тим - 3:0. Все пак Айнтрахт се добра до почетно попадение, дело на Александър Мейер в 78-ата минута.

Така Леверкузен вече стои спокойно на 2-о място в първенството, като има цели 6 точки повече от днешния си съперник, както и шампиона Борусия, който обаче е с мач по-малко.

В същото време Волфсбург също започна 2013 година по убедителен начин, след като надигра коравия Щутгарт с 2:0 у дома. Първото полувреме мина без голове, но в 51-ата Диего откри резултата след хубав удар, а 16 минути по-късно Мадлунг оформи крайното 2:0.

Благодарение на успеха си "вълците" дишат по-спокойно и с 22 точки са далеч от зоната на изпадащите, заемайки 12-о място. Щутгарт е на 9-а позиция с три точки повече от съперника си.

Майнц 05 пък направи равен 0:0 срещу Фрайбург у дома, а при същия резултат завърши и срещата между Хофенхайм и Борусия (М).