Давид Силва вдъхнови Сити срещу Фулъм, освиркаха Бербатов на "Етихад"

снимка: Guliver/Getty Images

Испанският магьосник на Манчестър Сити Давид Силва изригна на два пъти в срещата срещу Фулъм, като беше най-добрият на терена за своя тим при лесната победа с 2:0 в мач от 23-ия кръг на Премиър лийг.

Двубоят на "Етихад" започна вихрено, след като във 2-ата минута националът откри резултата, а в 68-ата подпечата успеха за своя тим с хубав гол.

Димитър Бербатов пък за пореден път бе сред малкото позитивни неща за Фулъм, като на няколко пъти предизвика аплодисменти от страна на гостуващите фенове със страхотни движения и финтове по терена. Публиката на сити пък го посрещна с освирквания.

Победата на възпитаниците на Роберто Манчини прати тима на 4 точки от лидера Юнайтед, който играе утре срещу Тотнъм в Лондон. "Котиджърс" продължават с колебливите изяви и се намират на 14-о място с 25 точки.

В самото начало Карагунис се отчете с фрапантна грешка в своята половина, подарявайки топката на домакините. Това доведе до силен удар на Един Джеко, който беше париран от Марк Шварцер, но Давид Силва стигна пръв до топката и я заби във вратата за 1:0.

Последваха няколко отлични ситуации за Джеко и Тевес, които бяха спасени от вратаря, а чак в 31-ата минута Фулъм създаде реално положение, като Сидуел стреля с глава, но Сабалета успя да го блокира и топката излезе в аут.

През второто полувреме домакините излязоха пределно мобилизирани да довършат започнатото, като обръчът около вратата на Шварцер бе силно затегнат. В 59-ата минута Компани се опита да свали топката към Тевес с глава, но вратарят стигна първи до топката.

В 69-ата минута обаче поредната отлична атака на "гражданите" позволи на Тевес да изведе Давид Силва на добра позиция, като испанецът пое пред наказателното поле и напредна. Шварцер излезе, за да затвори ъгъла на плеймейкъра, но той чукна топката над него, а тя се озова за втори път в мрежата на стража - 2:0 за шампиона.

Само минута по-късно Гарсия изведе Силва абсолютно сам срещу вратаря, но испанецът пропусна да реализира хеттрика си, стреляйки с левия си крак в аут. До края на срещата резервата Агуеро пусна на Силва, който от своя страна даде топката на Джеко, чийто удар от 13 метра също не намери очертанията на вратата.