Петя Неделчева продължи към 1/4-финалите в Рим

Номер 1 в основната схема при жените Петя Неделчева се класира за четвъртфиналите на международния турнир по бадминтон в италианската столица Рим с награден фонд 15 хиляди долара, предаде БТА.

Най-добрата българска състезателка победи Джудит Мюлендайкс (Холандия) в оспорван мач с 21:19, 19:21, 21:16 за 61 минути. На четвъртфиналите утре Неделчева ще срещне осмата в схемата Агнезе Алегрини (Италия).

Другата ни представителка при жените Стефани Стоева загуби във втория кръг от номер 4 в схемата Хсиао Ма Пай от Тайван с 15:21, 12:21 за 28 минути.

Димитрия Попстойкова, която също премина през квалификациите след две победи, в първия кръг на основната схема се наложи над Лаура Вана (Естония) с 21:9, 21:19 за 27 минути. По-късно днес българката ще играе с номер 2 в схемата - натурализираната китайка Цзе Яо от Холандия.

При смесените двойки Диана Димова и Стилиян Макарски отпаднаха във втория кръг след загуба от Роман Цирнвалд и Елизабет Балдауд (Австрия) в оспорван мач с 19:21, 21:23 за 36 минути.

Във втория кръг на основната схема на сингъл мъже Макарски загуби от номер 5 в схемата Ерик Пан (Холандия) с 12:21, 22:24 за 32 минути. Пейо Бойчинов и Иван Русев отпаднаха на старта на надпреварата на двойки мъже след поражение от Николас Блондел и Кристоф Хайнигер (Швейцария) с 19:21, 21:13, 19:21 за 41 минути.

При женските дуети сестрите Стефани и Габриела Стоеви се класират директно за втория кръг. По-късно днес те ще играят с Йохана Голишевски и Изабел Хертрих (Германия).