Петя Неделчева отпадна в Хонконг, но си осигури участие на финала на Суперсериите

галерия:

Най-добрата българска състезателка по бадминтон Петя Неделчева загуби в първия кръг на сингъл жени на силния турнир от Суперсериите в Хонконг с награден фонд 250 хиляди долара.


Неделчева претърпя поражение от южнокорейката Джи Хюн Сунг с 11:21, 16:21 за 33 минути. Въпреки поражението, българката си осигури място на сингъл и на двойки жени заедно с Анастасия Руских (Русия) на финала на Суперсериите в Тайван от 5 до 9 януари следващата година, който е с награден фонд 500 хиляди долара.

 

Джи Хюн Сунг пък тази седмица скочи с пет места в световната ранглиста и зае 15-та позиция, една зад Петя, която е 14-та в новото издание. Неделчева не участва в надпреварата на двойки и приключва участието си на турнир.