Петър Петров сефтоса сезона с участие в Masters Motocross

Седмица преди официалния старт на Световния шампионат по мотокрос в Катар,  Петър Петров отбеляза и своя първи старт за сезон 2016-та. Петър взе участие във френското международно състезание Masters Motocross проведено в Лакапел Маривал, Франция.

Въпросното събитие се провежда във все по-популярния формат: два манша за клас МХ2 и един в обща група състезатели МХ2 и МХ1. В първия манш, Петър финишира на трето място, във втория съответно подобри представянето си и завърши на втори.

В третия сборен манш, сблъсък в началната обиколка доведе до повреда в спирачната система и Петър не успя да завърши на очакваната подиумна позиция и се нареди пети в крайното класиране за състезанието.

Въпреки това обаче, Петров показа, че е готов за старта на Световния шампионат на трасето в Лосайл, Катар на 27 февруари и зимната му подготовка  с Monster Energy Kawasaki MX2 Racing team е преминала успешно и е напълно готов за стартовете през годината.