Петър Петров 14-ти в квалификацията за Гран при на Германия

Трима българи ще стартират днес в Гран при на Германия - 7-ми кръг от Световния шампионат по мотокрос. Вчера на трасето в Тойчентал се проведе квалификацията за избор на място на стартовата решетка.

Уикендът не започна по най-перфектния начин за Петър Петров (Kawasaki Racing Team), който контузи пръста си в тренировката за време. Така българинът трябваше да кара на обезболяващи, заради което той избра да не рискува и завърши на приличната 14-та позиция в клас МХ2. Иван Петров (KTM) е 30-ти, а Майкъл Иванов (Marchetti Racing, KTM) - 34-ти.

Съотборникът на Петров Дилън Фирандис взе холшота, следван от дуото заводски асове на КТМ Джефри Херлингс и Полс Йонас. На втората обиколка Херлингс издебна удобна линия и мина напред, като финишира със солидната преднина от 14 секунди и по този начин си осигури първото място в квалификация за 7-ми път този сезон. Въпреки, че се движеше 7ми в началото, Джереми Сеевер (Suzuki) успя да мине напред и да вземе второто място , следван от Йонас.

След блестящото си представяне в Гран при на Латвия, в което се нареди на 4то място в крайното класиране, Петър Петров е 4ти и във временното генерално подреждане на клас МХ2. Лидер с актив от 300 точки е Херлингс, следван от Сеевер с 230 и Полс Йонас - 193 точки.