Пасторе с първи гол за ПСЖ при домакинска победа над Брест (видео)

снимка: psg.fr

Новото попълнение на ПСЖ Хавиер Пасторе вкара първия си гол за столичани в Лига 1, с което донесе минимална домакинска победа за отбора си с 1:0 над Брест в мач от 5-ия кръг на френското първенство.

ПСЖ намираше трудно път към вратата на Брест през първата част и дори можеше да губи в резултата, но ужасяващ пропуск в последните минути не позволи на гостите да поведат.

Пасторе все пак зарадва 42-те хиляди зрители в Париж с гол в 68-та минута, след като овладя топката в наказателното поле на Брест, финтира защитник и вкара с рикошет за крайното 1:0.

Тази победа изкачи ПСЖ на четвърто място във временното класиране на Лига 1, на две точки зад отбора на Монпелие, който победи Ница с 1:0. Успехът също така се изравни ПСЖ в класирането с миналогодишния шампион Лил, който победи с 3:1 Сент Етиен в събота и зае третото място с по-добра голова разлика.