Палермо повали Интер в голов трилър (видео)

Отборът на Палермо започна с авторитетна победа новия сезон в италианската Серия А, след като се наложи с 4:3 в зрелищен мач от втория кръг на Калчото, игран на стадион "Ренцо Барбера" в Палермо. Диего Милито отбеляза две попадения за "нерадзурите" (34', 51'), като вторият му гол бе след точно изпълнена дузпа, а точен за крайното 4:3 бе Диего Форлан. За сицилианците головете реализираха Фабрицио Миколи - 2 (48', 86'), Абел Ернандес (54') и Маурисио Пинила (88').

Дебют за Интер направиха новите попълнения Диего Форлан и Мауро Сарате, които си партнираха с Милито на върха на атаката на миланския гранд, като уругвайският национал увенча първия си мач с екипа на Интер и с гол.

Срещата започна добре за гостите от Милано, които успяха да поведат чрез Диего Милито в 34-та минута. Аржентинският национал се разписа при добавка след удар отблизо на Деян Станкович и откри резултата.

"Нерадзурите" запазиха минималната си преднина до края на първото полувреме, а домакините от Палермо нанесоха удара си само три минути след подновяването на играта (47'), когато точен бе Фабрицио Миколи, който бе изведен от резервата Африе Акуа сам срещу Жулио Сезар и матира бразилския страж на Интер за 1:1.

При следващата атака на "нерадзурите" Джулио Милячо изчисти топката с ръка през празната врата при удар на Милито, но главният съдия остана безмълвен, вместо да отсъди дузпа и евентуално червен картон. При последвалия корнер Валтер Самуел бе фаулиран от Матиас Силвестре и този път реферът свири 11-метро наказателен удар. Зад топката застана Диего Милито и с хладнокръвен изстрел отбеляза втория си гол в мача.

Радостта на гостите обаче не трая дълго, защото само три минути по-късно (54') Миколи нахлу в наказателното поле на гостите и намери непокрития Абел Ернандес, който отново изравни.

Последва натиск на домакините, като Жулио Сезар трябваше да се намесва решително на два пъти след изстрели на Миколи и Йосип Иличич. Така се стигна до 86-та минута, когато Фабрицио Миколи взриви трибуните на "Ренцо Барбера" с гол красавец от пряк свободен удар и така сицилианците осъществиха пълен обрат в мача, след като до този момент на два пъти изоставаха.

Вдъхновените домакини стигнаха и до четвърти гол две минути преди края на редовното време (88'), а точен бе резервата Маурисио Пинила, който сложи точка на спора със страхотен удар от повече от 20 метра.

И за да стане срещата още по-интересна, европейският клубен шампион стигна до трети гол, дело на новото попълнение Диего Форлан, който оформи крайното 4:3 в първата минута на даденото от главния съдия продължение на срещата.

Така Интер започна с фалстарт новия сезон в Серия А, а Палермо загатна, че и през тази година ще бъде фактор в италианския футбол и ще се бори за местата, даващи право на участие в евротурнирите.