Еспаньол се наложи над Атлетик Билбао като домакин

Еспаньол победи с 2:1 като домакин Атлетик Билбао и се изкачи на осмо място в генералното класиране на испанското първенство по футбол.

Домакините излязоха напред в резултата в 25-та минута, когато Алваро Васкес подаде на Серджо Гарсия и нападателят не сгреши за 1:0. В тези минути вратарят Кристиян Алварес правеше отлични намеси и спаси с мъка преднината на Еспаньол до почивката, но след нея дори и той беше безпомощен.

Фернандо Йоренте скочи най-високо след центриране от корнер в 62-та минута, след което испанският национал изравни. Гостите от Билбао изглеждаха близо до втория гол, но той падна в тяхната врата.

Отново точен беше Гарсия, който се възползва от грешка в защитата и вкара за крайното 2:1 в 73-та минута на мача.